Tiistaimelonnat 2008

Tiistaimelonnat alkavat taas 3.6.2008 ja tarvitsevat vetäjiä. Seuran jäsenten vetäjiksi käyvät kaikki lähivedet tuntevat, jo vähän melontakokemusta keränneet melojat. Vajan sisäpuolen ilmoitustaululle tulee lähiaikoina ohjeet ja lista, josta voi varata itselleen sopivan tiistain (mielellään hyvissä ajoin eli viimeistään viikkoa aikaisemmin). Jos vetäjää ei järjesty, siitä ilmoitetaan viimeistään edellisenä päivänä sähköpostilla ja vajan ilmoitustaululla. Melomaan voi vetäjän puutteesta huolimatta lähteä pelkällä jäsenmaksulla.

Tiistaimelonnoilla on ollut viime vuosina vetäjäpula, joten hallituksen vienona toiveena olisi, että useampi jäsen tekisi oman pienen osansa seuran hyväksi ja osallistuisi tiistaimelontojen vetämiseen. Jos vetäjätilanne ei tänä kesänä parane, muutama liikaa kuormitettu tunnollinen on aikeissa ehdottaa ohjattujen tiistaimelontojen lopettamista

Jätä vastaus

Kommentointi on sallittu vain sisäänkirjautumisen jälkeen.