Päiväretki sunnuntaina 20.9.2009 Höytiäiselle

Päiväretki omalla tai seuran kajakilla sunnuntaina 20.9.2009. Kokoonnumme Kauhojien vajalle klo 8.30 ja lastaamme kajakit autoihin. Ajomatka Kontiolahden kirkonkylän satamaan on noin 20 km. Vesille lähdemme noin klo 9.30. Melomme päivän aikana rauhalliseen tahtiin 25 – 30 km. Päivällä reilu tauko Jouhtenisen saaressa, jossa on tilaisuus tutustua muutaman vuoden takaisen trombin tuhoihin. Ota mukaan normaalit retkivarusteet ja eväät. Joensuuhun pyrimme palaamaan klo 18 mennessä.

Ilmoittaudu Heikki Simolalle mieluusti viimeistään perjantaina 18.9. puh 040 704 6495 tai sähköpostitse heikki.simola (at) gmail.com. Kerro ilmoittautuessasi, onko käytössäsi auto ja kattoteline, vetokoukku tai peräkärry. Jos lähdet matkaan seuran kajakilla, niin voit varata myös mieleisesi kajakin. Kajakit varataan ilmoittautumisjärjestyksessä.

Jätä vastaus

Kommentointi on sallittu vain sisäänkirjautumisen jälkeen.